Balustrady balkonowe Warszawa

Balustrady balkonowe są jednym z najważniejszych elementów każdego balkonu. To właśnie one chronią użytkowników przed wypadnięciem. Dobór odpowiedniej barierki powinien być uzależniony od kilku rzeczy. Pierwszym ważnym czynnikiem jest to, czy w domu obecne są dzieci. Jeżeli tak, to należy zaprojektować balustrady balkonowe Warszawa o odpowiedniej wysokości oraz takie, w których odległości pomiędzy poprzecznymi szczebelkami nie będą zbyt duże. Drugim ważnym czynnikiem, który należy rozważyć, jest styl domu i jego charakter.

Balustrady balkonowe w Warszawie mogą być wykonane z różnych materiałów. Do najczęściej wybieranych należą drewno, stal nierdzewna oraz szkło. Materiały te są nie tylko bardzo odporne na czynniki mechaniczne, ale również klimatyczne, dzięki czemu idealnie sprawdzą się w takim klimacie, jaki panuje w naszym kraju. Wybór odpowiedniego materiału powinien zależeć od tego, jakie funkcje będzie spełniał balkon. Inne materiały sprawdzą się w domu jednorodzinnym, a inne np. na stadionie.

balustrady balkonowe warszawa
Sprawdź wybrane realizacje

Balustrady balkonowe Warszawa

W obecnych czasach w budownictwie spotykamy balkony wykonane w jednym z dwóch stylów. Do pierwszej grupy balkonów zaliczamy tradycyjne balkony, na których można usiąść i odpocząć po ciężkim dniu. Druga grupa to balkony francuskie, czyli przestrzenne okna ozdobione barierką. Oba rodzaje balkonów mają swoje wady i zalety, ale tym co je łączy jest balustrada, bez której nie mogą się one obyć.

Balustrada balkonowa pełni rolę dekoracyjną, a jednocześnie zabezpiecza użytkowników balkonu przed wypadnięciem i upadkiem z wysokości. Balustrada musi być również przystosowana do zmiennych warunków pogodowych panujących w Polsce, a także musi spełniać wymagania określone przepisami prawnymi.

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w produkcji balustrad balkonowych. Wspieramy naszych Klientów w wyborze odpowiedniego materiału, a także kształtu balustrady.

Specjalizujemy się w nieszablonowych projektach. Wykonujemy balustrady balkonowe z wielu różnych materiałów, nie tylko ze stali. Naszym Klientom oferujemy m.in. balustrady:

 • szklane;
 • aluminiowe;
 • drewniane;
 • ze stali nierdzewnej;
 • z profili;
 • chromowane;
 • metalowe;
 • z blachy perforowanej.

Tworzymy unikatowe balustrady balkonowe Warszawa dostosowane do stylu i aranżacji danego budynku, a także do jego przeznaczenia. Realizujemy projekty balustrad do domów jednorodzinnych, a także budynków użytku publicznego np. stadionów czy hal koncerotwych oraz dla dużych inwestycji deweloperskich.

Jakie wymogi formalne muszą spełniać balustrady balkonowe?

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 roku balustrady muszą być zainstalowane na wszystkich balkonach, których wysokość wynosi powyżej 0,5 metra. Jeżeli na balkon prowadzą schody, których szerokość przekracza 4 metry, wówczas wymagana jest dodatkowa barierka na środku schodów. Rozporządzenie określa również minimalną wysokość balustrady. Dla domów jednorodzinnych wynosi ona 90 cm, natomiast dla domów wielorodzinnych - 110 cm. Jeżeli konstrukcja przeznaczona jest dla dzieci, to minimalna jej wysokość wynosi 60 cm.

Zmienne warunki atmosferyczne a balustrada balkonowa

Wybierając balustradę balkonową należy wziąć pod uwagę również panujący w Polsce klimat. Balustrada musi być odporna na zmienne temperatury, silne wiatry, gwałtowne opady deszczu, śniegu, a nawet gradu. Z tego względu sporo uwagi należy poświęcić wyborowi odpowiedniego materiału, z którego balustrada ma być wykonana. Musi być on odpowiednio wytrzymały oraz dostosowany do funkcji, które będzie spełniać balustrada. Inne kryteria musi spełniać balustrada na balkon w domu jednorodzinnym, a inne balustrada, która będzie zamontowana na stadionie czy w hali koncertowej.

Dysponujemy bogatym doświadczeniem i zrealizowaliśmy wiele projektów, dlatego bez problemu pomożemy Państwu w doborze odpowiedniej balustrady do zabezpieczenia balkonu w domu jednorodzinnym. Uwzględnimy Państwa wymagania dotyczące wyglądu, obowiązujące przepisy prawne, a także warunki atmosferyczne panujące w miejscu, w którym balustrada będzie się znajdować.

Nowoczesne i solidne balustrady na balkonie

Na balkonach idealnie sprawdzą się również barierki ze stali nierdzewnej. Bardzo dobrze wpisują się one w zabudowę wielu budynków i doskonale komponują się z budynkami wykonanymi w różnych stylach architektonicznych. Barierki wykonane ze stali mogą przybierać różnorodne formy plastyczne. Tylko od wizji Klienta zależy, czy w skład balustrady będą wchodzić duże i ciężkie słupki, czy też cieniutkie pręciki misternie uformowane w różne kształty. Dodatkowo stal jest materiałem wyjątkowo odpornym na zmienne warunki klimatyczne, nie odkształca się w wyniku działania wysokich temperatur, a także nie rdzewieje.

Balustrady balkonowe Warszawa gwarancją prywatności

Nasi Klienci bardzo często decydują się na balustrady balkonowe wykonane ze szkła hartowanego. Taka balustrada jest bardzo wytrzymała i odporna na warunki atmosferyczne oraz na uszkodzenia mechaniczne. Wykonana jest z podwójnej warstwy tafli szkła przedzielonej folią, która sprawia, że nawet w przypadku bardzo mocnego uderzenia kawałki szkła pozostaną na folii, co ogranicza ryzyko zranienia użytkowników. Na balkonach można wykorzystać szkło kolorowe lub mleczne, które nie tylko może urozmaicić wygląd budynku, ale przede wszystkim zapewni użytkownikom balkonu trochę prywatności przed wścibskimi sąsiadami lub przechodniami. Dodatkowo takie szkło ochroni okno francuskie od nadmiernego promieniowania UV oraz cieplnego, co może przyczynić się do obniżenia temperatury panującej w pomieszczeniu nawet o kilka stopni.

Balustrada balkonowa wykonana z drewna

Wbrew pozorom drewno jest bardzo wytrzymałym materiałem, odpornym na uszkodzenia mechaniczne i zmienne warunki pogodowe. Przykładem takiego drewna jest np. bezsęczne drewno dębowe lub sosnowe. Do głównych zalet drewna zaliczamy m.in.:

 • odporność balustrad wykonanych z tych dwóch gatunków drewna na czynniki mechaniczne, takie jak odkształcanie się, zginanie czy uderzenia;
 • zaimpregnowane drewno nie pochłania wilgoci powyżej 20% powierzchni własnej, dzięki czemu nie gnije, nie rozwija się pleśń ani grzyb;
 • drewno łatwo poddaje się obróbce mechanicznej i ręcznej, dzięki czemu można mu nadać różne formy, zgodne z projektem Klienta;
 • drewno idealnie sprawdza się jako wykończenie nowoczesnych oraz industrialnych balkonów;
 • drewno naturalnie ociepla chłodne i nowoczesne wykonania z metalu oraz betonu;
 • drewno może być wykorzystywane w pochwytach uzupełniających szklane lub metalowe barierki tworząc unikalne kompozycje.

Od czego zależy cena balustrady balkonowej?

Balustrady balkonowe wykonujemy wyłącznie na zamówienie Klienta. Są one tworzone na wymiar, z różnych materiałów, mają różne rozmiary oraz różny sposób montażu konstrukcji, w związku z czym nie sposób jest określić jedną stałą cenę. Każde zamówienie jest inne, dlatego cena każdej balustrady kalkulowana jest indywidualnie. Na cenę produktu wpływają przede wszystkim takie czynniki jak:

 • rozmiar poręczy;
 • ilość słupków oraz ilość użytego materiału;
 • cena za metr materiału użytego do produkcji balustrady;
 • cena materiału użytego do pochwytu oraz do wykończenia;
 • wzór balustrady, kolor, stopień trudności wykonania danego wzoru;
 • montaż (w zależności od tego czy barierka jest montowana przez firmę czy też przeznaczona do samodzielnego montażu).

Balustrady balkonowe w Warszawie

Od wielu lat działamy w Warszawie i okolicach. Świadczymy kompleksowe usługi - od pierwszego spotkania z Klientem i przeprowadzenia z nim wywiadu, poprzez przygotowanie projektu i wyprodukowanie balustrady zgodnie z tym projektem, aż po montaż balustrady i przygotowanie jej do użytkowania. Przez ten czas zrealizowaliśmy wiele projektów - przykładowe realizacje można zobaczyć w galerii realizacji na naszej stronie.

Korzyści
Zapewniamy solidne i oryginalne balustrady

Sprawdź dlaczego zaufało nam setki klientów dla których stworzyliśmy indywidualne i oryginalne realizacje na zamówienie

Wysoka jakość

Posiadamy wieloletnie doświadczenie, a nasze produkty są tworzone tylko z najwyższej jakości materiałów zapewniających bezproblemową eksploatację przez długie lata.

Oryginalny design

Masz do wyboru szeroką gamę kolorów, materiałów i rodzajów balustrad, a indywidualne podejście zapewnia, że możemy stworzyć wzór spełniający nawet najbardziej nietypowe wymagania.

Bezpieczeństwo

Tworzymy solidne i niezawodne konstrukcje, które zapewniają bezpieczeństwa oraz są odporne na szkodliwe warunki atmosferyczne.

Szybki montaż

Od wielu lat tworzymy, projektujemy i montujemy nawet najbardziej nietypowe rozwiązania, dlatego szybko i sprawnie poradzimy sobie z montażem.

Zadzwoń +48 572 733 773