Balustrady zewnętrzne, metalowe, tarasowe i stalowe Warszawa i okolice

Jesteśmy producentem nowoczesnych i oryginalnych balustrad w Warszawie. Solidna konstrukcja i duża wytrzymałość zapewniają wysokie bezpieczeństwo. Tworzymy sprawdzone rozwiązania, które przez wiele długich lat świetnie się prezentują i są łatwe w czyszczeniu.

Projektujemy i produkujemy balustrady Warszawa i okolice na indywidualne zamówienie. Zwracamy uwagę na każdy detal, dlatego nasze balustrady są idealnie dopasowane do reszty domu i posesji.

balustrady warszawa
Rodzaje
Sprawdź rodzaje balustrad na zamówienie
Korzyści

Balustrady Warszawa - solidne i oryginalne rozwiązania

Sprawdź dlaczego zaufało nam setki klientów dla których stworzyliśmy indywidualne i oryginalne realizacje na zamówienie

Wysoka jakość

Posiadamy wieloletnie doświadczenie, a nasze produkty są tworzone tylko z najwyższej jakości materiałów zapewniających bezproblemową eksploatację przez długie lata.

Oryginalny design

Masz do wyboru szeroką gamę kolorów, materiałów i rodzajów balustrad, a indywidualne podejście zapewnia, że możemy stworzyć wzór spełniający nawet najbardziej nietypowe wymagania.

Bezpieczeństwo

Tworzymy solidne i niezawodne konstrukcje, które zapewniają bezpieczeństwa oraz są odporne na szkodliwe warunki atmosferyczne.

Szybki montaż

Od wielu lat tworzymy, projektujemy i montujemy nawet najbardziej nietypowe rozwiązania, dlatego szybko i sprawnie poradzimy sobie z montażem.

Balustrady Warszawa szklane

Szkło od dawna kojarzy się z elegancją i nowoczesnym wyglądem nic więc dziwnego w tym, że jest ono chętnie wykorzystywane również do produkcji balustrad. Szkło doskonale odnajdzie się w różnych stylach architektonicznych oraz różnych wnętrzach, dlatego produkty z takim wykończeniem idealnie sprawdzą się zarówno na balkonie, jak i na schodach.

Zaletą balustrady szklane Warszawa jest niewątpliwie możliwość doświetlenia danego pomieszczenia dzięki przezroczystej tafli. Dymione szkło z kolei idealnie sprawdzi się w loftach. Jeżeli natomiast zależy nam na osłonięciu balkonu przed sąsiadami lub przypadkowymi przechodniami możemy zdecydować się na mleczne lub kolorowe szkło. Wybór jest naprawdę duży.

Balustrady szklane są również bardzo wytrzymałe. Wykonane są najczęściej z hartowanego szkła, które jest bardzo odporne na czynniki chemiczne, mechaniczne oraz atmosferyczne. Tafla jest dodatkowo laminowana, dzięki czemu, nawet w przypadku pęknięcia szkła pod wpływem silnego uderzenia, odłamki szkła pozostaną na folii.

Balustrady Warszawa nierdzewne

Balustrady ze stali nierdzewnej idealnie sprawdzą się w warunkach zewnętrznych - na balkonach, klatkach schodowych czy tarasach. Takie balustrady są nie tylko bardzo wytrzymałe, ale również wyjątkowo odporne na korodowanie, dzięki czemu mogą być eksploatowane przez wiele lat. Dodatkowo są bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne - nie rysują się ani nie wyginają. Z uwagi na wysoką temperaturę topnienia oraz niską rozszerzalność termiczną balustrad ze stali nierdzewnej nie szkodzą duże zmiany temperatur. Posiadają one wysoką odporność ogniową na pożar. Balustrady nierdzewne Warszawa doskonale znoszą również promieniowanie UV, silne wiatry, duże opady deszczu czy nawet gradu.

Balustrady ze stali nierdzewnej są bardzo estetyczne, można je dopasować praktycznie do każdej elewacji i każdego wnętrza. Bez problemu można je utrzymać w czystości i nie wymagają dodatkowej konserwacji. Są odporne na dużą wilgotność, grzyby i pleśń.

Balustrady w Warszawie loftowe/nowoczesne

Balustrady nowoczesne wyróżniają się przede wszystkim eleganckim wykończeniem. Są wykonywane z materiałów najwyższej jakości. Nie tylko pięknie się prezentują i podkreślają charakter wnętrza, ale również są bardzo praktyczne i funkcjonalne, gdyż nie wymagają dodatkowej konserwacji. Sprawdzą się zarówno we wnętrzach urządzonym w stylu klasycznym, jak i minimalistycznym czy nowoczesnym. Tym co wyróżnia takie balustrady spośród innych jest często spotykany metaliczny połysk, nietypowy wzór konstrukcji lub duża szklana powierzchnia.

W przypadku loftów idealnie sprawdzi się balustrada wykonana z metalu w kolorze czarnym lub antracytowym z dodatkiem drewna, która podkreśli surowy charakter loftu.

Balustrady zewnętrzne

Zgodnie z przepisami balustrady zewnętrzne są obowiązkowe, gdy wysokość budowanej konstrukcji przekracza 50 cm. Wg rozporządzenia Ministra Infrastruktury mogą być one wykonane z kilku różnych materiałów:

  • stali nierdzewnej
  • szkła
  • kutego żeliwa
  • betonu
  • drewna.

Balustrady zewnętrzne spełniają bardzo ważną rolę. Nie tylko chronią przed upadkiem z wysokości, ale również chronią przed poślizgnięciem się i upadkiem na schodach oraz przed możliwymi negatywnymi skutkami ataku paniki podczas pożaru w budynku. W takiej sytuacji balustrady ułatwiają utrzymanie równowagi i pomagają dotrzeć do wyjścia.

Jednak balustrady zewnętrzne, to nie tylko kwestia bezpieczeństwa. Możliwość zastosowania różnych materiałów, kształtów i wzorów sprawia, że balustrady zewnętrzne mogą być oryginalnym dopełnieniem nowoczesnych konstrukcji. Ich walory estetyczne sprawiają, że można je idealnie dopasować do każdego wnętrza lub stylu budynku, tak aby podkreślały jego charakter.

Balustrady schodowe

Głównym zadaniem balustrad schodowych jest zapewnienie bezpieczeństwa oraz spełnienie obowiązujących norm budowlanych. Zgodnie z przepisami są one wymagane wszędzie tam, gdzie przy schodach nie ma ściany. Minimalna wymagana wysokość balustrady schodowej to 90 cm.

Balustrady schodowe Warszawa mają za zadanie chronić użytkowników na schodach przed wypadnięciem oraz innymi wypadkami. Są również nieocenioną pomocą dla osób starszych lub dzieci podczas pokonywania stromych schodów.

Balustrady schodowe mogą być wykonane z wielu różnych materiałów np. szkła, stali, drewna, aluminium, siatki itp. Każdy może wybrać taki materiał, który mu odpowiada i zaprojektować takie balustrady, które będą pasować do charakteru i przeznaczenia wnętrza. Dobierając materiał należy jednak mieć na uwadze to, czy balustrada jest przeznaczona na schody wewnętrzne czy zewnętrzne. Jeżeli balustrada będzie zamontowana na zewnątrz, to należy wybrać taki materiał, który jest odporny na różne warunki atmosferyczne.

Balustrady balkonowe

Balustrady balkonowe są jednym z najważniejszych elementów każdego balkonu. To właśnie one chronią użytkowników przed wypadnięciem. Dobór odpowiedniej balustrady powinien być uzależniony od kilku rzeczy. Pierwszym ważnym czynnikiem jest to, czy w domu obecne są dzieci. Jeżeli tak, to należy zaprojektować balustrady o odpowiedniej wysokości oraz takie, w których odległości pomiędzy poprzecznymi szczebelkami nie będą zbyt duże. Drugim ważnym czynnikiem, który należy rozważyć, jest styl domu i jego charakter.

Balustrady balkonowe Warszawa mogą być wykonane z różnych materiałów. Do najczęściej wybieranych należą drewno, stal nierdzewna oraz szkło. Materiały te są nie tylko bardzo odporne na czynniki mechaniczne, ale również klimatyczne, dzięki czemu idealnie sprawdzą się w takim klimacie, jaki panuje w naszym kraju. Wybór odpowiedniego materiału powinien zależeć od tego, jakie funkcje będzie spełniał balkon. Inne materiały sprawdzą się w domu jednorodzinnym, a inne np. na stadionie.

Balustrady tarasowe

Balustrady tarasowe są idealnym dopełnieniem tarasów nie tylko w domach prywatnych, ale również w obiektach komercyjnych. Ich główną rolą jest zabezpieczenie użytkowników tarasu przed upadkiem z wysokości. Balustrada tarasowa jest obowiązkowa w przypadku, gdy taras znajduje się na wysokości powyżej 0,5 metra.

Na tarasie można zastosować balustrady wykonane z różnych materiałów np. ze stali, szkła, blachy czy aluminium. Decyzja o wyborze odpowiedniego materiału powinna zostać podjęta w oparciu o to, jak chcemy, żeby taras wyglądał oraz jakie funkcje ma spełniać. W przypadku balustrad w obiektach komercyjnych należy przede wszystkim postawić nacisk na dużą wytrzymałość balustrad na uszkodzenia mechaniczne oraz zmienne warunki atmosferyczne. W przypadku balustrad na tarasach przydomowych trochę większy nacisk możemy położyć na estetykę całej konstrukcji oraz jej dopasowanie do stylu domu.

Balustrady wewnętrzne

Balustrady wewnętrzne pełnią bardzo istotną rolę w każdym domu. Przede wszystkim chronią użytkowników schodów przed wypadnięciem w przypadku braku bocznych ścian. Dodatkowo zapobiegają innym wypadkom oraz pomagają dzieciom oraz osobom starszym w poruszaniu się po schodach. Nie bez znaczenia jest fakt, że odpowiednio dobrane schody podkreślają charakter wnętrza.

Balustrady wewnętrzne mogą być wykonane z różnych materiałów. Balustrady drewniane idealnie sprawdzą się w poważnych projektach, które podkreślają rangę miejsca np. w sądach, urzędach, teatrach czy muzeach. Balustrady ze szkła oraz ze stali nierdzewnej idealnie sprawdzą się w nowoczesnych miejscach urządzonych w minimalistycznym stylu. We wnętrzach domów bardzo dobrze sprawdzą się balustrady mieszane, czyli tworzone z dwóch różnych materiałów np. ze stali połączonej z drewnem.

Zadzwoń +48 572 733 773