Balustrady, poręcze i barierki schodowe Warszawa

Wykonujemy balustrady schodowe na indywidualne zamówienie. Zajmujemy się wszystkim kompleksowo - od projektu, po produkcję i montaż. Nasze balustrady schodowe Warszawa to połączenie oryginalnego designu z solidnym wykonaniem, które będa świetnie wyglądać i zadbają o bezpieczeństwo przez długie lata.

Balustrady schodowe mogą być wykonane z wielu różnych materiałów np. szkła, stali, drewna, aluminium, siatki itp. Każdy może wybrać taki materiał, który mu odpowiada i zaprojektować takie balustrady, które będą pasować do charakteru i przeznaczenia wnętrza. Dobierając materiał należy jednak mieć na uwadze to, czy balustrada jest przeznaczona na schody wewnętrzne czy zewnętrzne. Jeżeli balustrada będzie zamontowana na zewnątrz, to należy wybrać taki materiał, który jest odporny na różne warunki atmosferyczne.

balustrady schodowe warszawa
Sprawdź wybrane realizacje

Balustrady schodowe Warszawa

Jednym z elementów, który występuje prawie w każdej budowli są schody. Wewnętrzne oraz zewnętrzne, proste oraz nieregularne, wykonane w różnych stylach i z różnych materiałów - wszystkie spełniają ten sam cel, a mianowicie pozwalają się dostać wyżej, na kolejne piętro, na taras itp. W dzisiejszych czasach schody pełnią nie tylko praktyczną rolę, ale bardzo często również dekoracyjną. Dzięki możliwości wykorzystania różnych materiałów oraz nadania schodom różnych kształtów idealnie dopełniają one budynki wykonane w różnych stylach architektonicznych oraz pełniące różne zadania. Niezależnie od tego czy mówimy o schodach w domu prywatnym czy też w budynkach użyteczności publicznej, schody muszą być wykończone balustradą, która po pierwsze zabezpiecza przed upadkiem, a po drugie dopełnia całości stylizacji.

Bogata oferta balustrad schodowych w Warszawie

Od wielu lat zajmujemy się produkcją balustrad różnego rodzaju, w tym również balustrad schodowych. Dzięki posiadanemu doświadczeniu tworzymy produkty nie tylko bezpieczne i funkcjonalne, ale również estetyczne i pasujące do stylu danego budynku.

Nie ograniczamy się wyłącznie do barierek schodowych. Możemy wykonać dla Państwa wiele różnych balustrad m.in.:

 • na balkon;
 • na okno francuskie;
 • na taras;
 • samonośne;
 • zewnętrzne;
 • wewnętrzne;
 • przemysłowe;
 • oraz schodowe.
Korzyści
Zapewniamy solidne i oryginalne balustrady

Sprawdź dlaczego zaufało nam setki klientów dla których stworzyliśmy indywidualne i oryginalne realizacje na zamówienie

Wysoka jakość

Posiadamy wieloletnie doświadczenie, a nasze produkty są tworzone tylko z najwyższej jakości materiałów zapewniających bezproblemową eksploatację przez długie lata.

Oryginalny design

Masz do wyboru szeroką gamę kolorów, materiałów i rodzajów balustrad, a indywidualne podejście zapewnia, że możemy stworzyć wzór spełniający nawet najbardziej nietypowe wymagania.

Bezpieczeństwo

Tworzymy solidne i niezawodne konstrukcje, które zapewniają bezpieczeństwa oraz są odporne na szkodliwe warunki atmosferyczne.

Szybki montaż

Od wielu lat tworzymy, projektujemy i montujemy nawet najbardziej nietypowe rozwiązania, dlatego szybko i sprawnie poradzimy sobie z montażem.

Balustrady schodowe Warszawa - korzyści

Jest kilka powodów dla których należy zainstalować balustradę schodową. Pierwszym i najważniejszym z nich jest bezpieczeństwo oraz normy budowlane. Zainstalowanie balustrady jest konieczne, żeby użytkownik schodów nie spadł z nich podczas wchodzenia lub schodzenia. Jest to szczególnie ważne tam, gdzie natężenie ruchu jest bardzo duże i ryzyko spadnięcia jest spore np. na stadionach czy w halach sportowych.

Konieczność zainstalowania barierek wynika również z przepisów, a dokładniej z Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 roku. Zgodnie z rozporządzeniem zainstalowanie barierek jest wymagane wszędzie tam, gdzie przy schodach nie ma ściany. W rozporządzeniu określono również minimalną wysokość balustrady, która wynosi 90 cm, a jeśli miejsce jest przeznaczone dla dzieci - 60 cm. Wszystkie wykonywane przez nas produkty spełniają wymagania określone przepisami krajowymi oraz przepisami obowiązującymi w Unii Europejskiej. Posiadamy niezbędne certyfikaty potwierdzające wysoką jakość balustrad oraz ich zgodność z tymi przepisami.

Zalety balustrad schodowych

Oprócz spełniania przepisów balustrady schodowe pełnią szereg innych ważnych funkcji. Przede wszystkim:

 • zapobiegają wypadkom;
 • chronią przed wypadnięciem użytkowników schodów bez bocznych ścian;
 • pomagają dzieciom oraz osobom starszym w pokonywaniu schodów;
 • stanowią dodatkową zaporę dla promieniowania UV oraz gradu;
 • pełnią funkcje dekoracyjne i uzupełniają aranżację budynków lub wnętrz.

Balustrady schodowe z różnych materiałów

Każdy inwestor budujący dom, teatr czy halę chciałby, żeby jego budowla wyróżniała się na tle innych gustownymi dodatkami. Bardzo często elementami, które to umożliwiają, są właśnie balustrady schodowe, które, odpowiednio dobrane, mogą podkreślić styl budowli lub wnętrza budynku.

Schody w budynkach lub na zewnątrz budynków mogą być wyposażone w balustrady wykonane z wielu różnych materiałów. W naszej ofercie możecie znaleźć balustrady na schody:

 • drewniane;
 • szklane;
 • stalowe;
 • aluminiowe;
 • nierdzewne;
 • z profili;
 • z siatki.

Odpowiednio wybrany materiał balustrady schodowej podkreśli wyjątkowy charakter drewnianych schodów, posadzki z kamienia czy też betonowych kafli ściennych. Kształt oraz materiał balustrady powinien być dostosowany do otoczenia, tak żeby całość tworzyła spójny obraz.

Wytrzymałe balustrady schodowe

Balustrady mogą być wykonane z wielu różnych materiałów oraz różnymi technikami. Stalowe balustrady nierdzewne są bardzo wytrzymałe i idealnie sprawdzą się w warunkach zewnętrznych. Barierki ze szkła hartowanego są równie wytrzymałe i idealnie sprawdzą się jako wykończenie schodów zewnętrznych oraz wewnętrznych. Nieco mniej wytrzymałym na odkształcenia materiałem jest aluminium, z którego można wyczarować przepiękne balustrady na schody wewnętrzne. Wybierając materiał z którego ma być wykonana barierka schodowa należy wziąć pod uwagę przede wszystkim to, czy schody są wewnętrzne czy zewnętrzne. Jeśli interesuje nas balustrada na schody zewnętrzne, to powinna być ona wykonana z materiałów odpornych na zmienne warunki atmosferyczne, tak aby nawet skrajne temperatury czy gwałtowne opady i silne wiatry nie wpłynęły negatywnie na funkcjonalność balustrady.

Od czego zależy cena balustrady schodowej

W obecnych czasach balustrady schodowe wykonywane są z bardzo różnych materiałów oraz w bardzo różnych wymiarach, z tego względu każda wykonana przez nas balustrada jest jedyna w swoim rodzaju, co oznacza, że cena takiej balustrady jest kalkulowana indywidualnie. Ostateczna cena produktu zależy m.in. od:

 • materiału, z którego wykonano balustradę schodową;
 • rozmiarów balustrady;
 • ceny za metr bieżący użytego do produkcji materiału;
 • materiałów użytych w pochwycie oraz do wykończenia balustrady;
 • sposobu montażu balustrady;
 • kształtu i wzoru balustrady, a przede wszystkim od stopnia jego skomplikowania (im trudniejszy i bardziej pracochłonny wzór, tym wyższa cena).

Balustrady schodowe są produktem niejednorodnym i są wykonywane przez nas na indywidualne zamówienie Klienta, w oparciu o jego wytyczne i zgodnie z zaakceptowanym przez nich projektem.

Balustrady schodowe - kompleksowe wykonanie

Pomagamy naszym klientom na każdym etapie projektu. Doradzamy i pomagamy wybrać odpowiedni materiał i kształt balustrady, tak aby najlepiej spełniała ona swoje zadania.

W pierwszej kolejności spotykamy się z Klientem i przeprowadzamy z nim wywiad, tak aby poznać jego pomysły i założenia. Następnie dokonujemy oględzin budowli i przeprowadzamy szczegółowe pomiary. W oparciu o wywiad z Klientem i pomiary przygotowujemy projekt balustrady uwzględniający wszystkie wytyczne Klienta. Jeżeli projekt zostanie zaakceptowany przez Klienta to przystępujemy do produkcji zamówionej balustrady. Następnie montujemy wszystkie elementy balustrady i przeprowadzamy oględziny techniczne wykonanej balustrady, a jeśli wszystko jest w porządku, to oddajemy ją do użytkowania.

Chętnie pomożemy Ci w doborze odpowiedniej balustrady schodowej. Udzielimy odpowiedzi na wszystkie pytania oraz rozwiejemy wszystkie wątpliwości. Zapraszamy do kontaktu z nami.

Zadzwoń +48 572 733 773